Достапни линкови

Убедлива победа на изборите и повик до членството за прослава


ДПА објави дека остварила убедлива победа на предвремените парламентарни избори во однос на ДУИ. Според портпаролот на партијата Адриатик Имери разликата во Тетово била 4 спрема 1, во Сарај 3 спрема 1 и во Гостивар, Струга и Куманово два спрема еден. Тој ги повика сите членови и симпатизери на ДПА да земат учество вечерва на голема прослава на плоштадот во Тетово.
XS
SM
MD
LG