Достапни линкови

Њујорк: ОН предупредија на можен нов циклон во Мјанмар


Обединетите нации предупредија на можноста во близина на Мјанмар да се формира нов циклон, две недели од последната тропска бура во која во таа земја загинаа или се водат како исчезнати скоро сто илјади луѓе. Светскиот метеоролошки центар прецизира дека циклонот би можело да се случи во наредниве дваесет и четири часа.
XS
SM
MD
LG