Достапни линкови

Приштина: Парламентот на Косово усвои декларација за одржување на српски општински избори


Парламентот на Косово усвои декларација против одржувањето на српските општински избори во Косово. Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави дека Владата нема да користи сила за да ги спречи изборите.
XS
SM
MD
LG