Достапни линкови

Индонезија: Владата го блокирала пристапот до Ју Тјуб


Интернет провајдерите во Индонезија соопштија дека владата го болирала пристапот до Ју Тјуб, Мај Спејс и други веб страници на кои можел да се види анти-исламистичкиот филм на холандскиот десничарски пратеник Герт Вајлдерс. Минатата недела министерот за комуникации на Индонезија побара од Ју Тјуб да го симне од интернет контроверзниот филм, кој предизвика протести на муслиманите.
XS
SM
MD
LG