Достапни линкови

Москва: Русија се заканува дека дополнително ќе го намали снабдувањето со гас за Украина


Русија се закани дека денеска дополнително ќе го намали снабдувањето со гас на Украина. Вчера Газпром ја намали за дваесет и пет насто испораката на гас за Украина со барање таа земја да и го исплати на Москва долгот од шестотини милиони долари. Газпром прецизира дека ваквото скратување нема да се одрази врз снабдувањето со гас за азападноевропските земји.
XS
SM
MD
LG