Достапни линкови

Ерменија: Полицијата со сила ги растера приврзаниците на опозицијата во рамки на протестите


Полицијата во Ерменија со сила ги растера опозиционите протести. Опозицијата протестира против резултатите од неодамнешните претседателски избори.
XS
SM
MD
LG