Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на ОН загрижен за насилствата на Блискиот Исток


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изрази длабока загриженост за зголемувањето на насилствата на Блискиот Исток. Неговите коментари довагаат по нападот на израел врз милитантски групи во Газа каде загинаа единаесет Палестинци,вклучувајки три деца и едно бебе.
XS
SM
MD
LG