Достапни линкови

Москва: Мисијата на ЕУ на Косово нема законска основа


Мисијата на Европската унија која ќе биде испратена на Косово нема „никаква законска основа“, изјави портпаролот на Министерството за надворешни работи на Русија Михаил Каминин. ,,Унијата, продолжувајќи да следи еднострани сценарија за решавање на косовскиот проблем, дејствува со нанесување штета врз стабилноста на Балканот и во Европа,, додаде Каминин.
XS
SM
MD
LG