Достапни линкови

Руанда: Продолжува африканската турнеја на Џорџ Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш, во рамките на африканската турнеја, денеска во Руанда го посети меморијалниот центар за жртвите од геноцидот во таа земја во 1994-та година. Буш во Кигали изјави дека такво зло веќе не смее да се дозволи.
XS
SM
MD
LG