Достапни линкови

Мериленд: Несреќа за време на автомобилска трка при што загинаа седум лица


Седум лица загинале во американската држава Мериленд кога автомобил влетал меѓу топла луѓе кои следеле нелегална автомобилска трка. Сеуште не се знае дали возилото учествувало во трката. Како што се јавува во несреќата се повредени и други четири лица.
XS
SM
MD
LG