Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе бидат домаќини на блиско источна мировна конференција на 27 ноември


Соединетите амрикански држави официјално објавија дека ке бидат домакини на мегународната блискоисточна мировна конференција која ке се одржи на 27 Ноемрви во Анаполис Мериленд. Околу 50 држави и институции се поканети мегу кои Палестина и Израел, Сирија Саудиска арабија, Русија и земји од Еверопската Унија.
XS
SM
MD
LG