Достапни линкови

Багдад: Американската војска ќе препорача покренување постапка против фотограф на АП


Американската војска ќе му препорача на ирачкиот суд да покрене обвинение против угледниот фотограф на агенцијата АП поради сомневање дека е поврзан со бунтовниците. Во текот на месецов војскта ќе ги изнесе доказите против против ирачанецот, изјави портпаролот на Пентагон, Џеф Морел. Агенцијата АП побара итно пуштање на слобода на својот фотограф кој во 2005 ја доби пулицеровата награда.
XS
SM
MD
LG