Достапни линкови

Доњецк: Продолжува потрагата по 28-те рудари


Спасувачките екипи ја продолжуваат потрагата по 28-те рудари кои сеуште се водат како изчезнати, по вчерашната експлозија на метан во рудникот за јаглен во Доњецк, Украина, при што загинаа 72-ца рудари. Во регионот Доњецк е прогласена тридневна жалост.
XS
SM
MD
LG