Достапни линкови

Бангладеш: Властите стравуваат дека бројот на загинатите од циклонот би можел да биде поголем


Властите во Бангладеш страхуваат дека официјалната бројка од 2 илјади и 400 загинати во циклонот што ја погоди земјата, би можел да биде и многу поголем, бидејки некои реони сеуште се недостапни за спасувачките екипи. Воени хеликоптери им доставуваат храна на најзагрозените.
XS
SM
MD
LG