Достапни линкови

Нордвик: Еленовски на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на НАТО


Денеска во Нордвик во Холандија се одржува состанок на Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО. Македонскиот министер за одбрана Лазар Еленовски ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за одбрана на НАТО со министрите за одбрана на земјите кои не се членки на Алијансата, а се учесници во ИСАФ-мировната мисија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG