Достапни линкови

Сараево: Исламот во Босна умерен, но се појавуваат радикални групи


Исламот во Босна и херцеговина е умерен, но се појавуваат радикални групи какви во Босна немаше пред војната, изјави апостолскиот нунциј во босна надбискупот Алесандро д ерик на конференција за мегурелигиски дијалог која вчера почна во мегународниот фрањевачки студентски центар во сараево, а ке трае до 14 октомври, јавуваат агенциите.
XS
SM
MD
LG