Достапни линкови

Техеран: Иран нема да разговара со САД до промена на политиката на Вашингтон


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран нема да разговара со Соединетите Држави се додека Вашингтон не ја смени политиката кон Техеран. Во минатата недела, американскиот претседател Џорџ Буш изрази готовност за преговори со Иран доколку ја суспендира нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG