Достапни линкови

Анкара: Четири лица ранети во бомбашки напад врз воз


Во бомбашки напад врз воз во источна Турција биле ранети 4 лица. Како што јавува Анадолија, експлозив бил постевен на пругата, а одговорна за нападот била Курдската Работничка Партија.
XS
SM
MD
LG