Достапни линкови

Прага: Посета на претседателот на Србија Борис Тадиќ


Претседателот на Србија Борис Тадиќ од денеска е во посета на Чешка каде ке се сретне со претседателот и премиерот на земјата, Вацлав Клаус и Мирек Тополанек. Тадиќ ќе го отвори Бизнис форумот на кој е најавено присуство на стопанственици од најголемите компании од Србија и Чешка.
XS
SM
MD
LG