Достапни линкови

Виена: Папата Бенедикт 16-ти ќе им оддаде почест на жртвите од холокаустот


Папата Бенедикт 16-ти ќе допатува во тридневна посета на Австрија. Тој ќе им оддаде почест на жртвите на холокаустот убиени откако неговата родна Гермнија ја анектирше Австрија во 1938 година.
XS
SM
MD
LG