Достапни линкови

Рим: Почина оперскиот пејач Лучијано Павароти


Почина италијанскиот оперски пејач Лучијано Павароти, јавија светските агенции. Павароти кој имаше 71 година, боледуваше од рак на панкреасот.
XS
SM
MD
LG