Достапни линкови

Лондон: Директните разговори меѓу Приштина и Белград ќе предизвикаат судир


Директните разговори меѓу Приштина и Белград во овој момент само би предизвикале судир и тие нема да почнат пред крајот на Септември или почетокот на Октомври, изјави за Гардијан преставникот на Европската Унија во преговарачката тројка за статусот на Косово Волфганг Ишингер. Тој денеска ги продолжува разговорите со косовските преставници во Приштина.
XS
SM
MD
LG