Достапни линкови

Москва: Русија ја обвини Грузија за фабрикување на нарушувањето на воздушниот простор


Русија ја обвини Грузија за фабрикување на извештаите дека на 6-ти овој месец, руски авиони го нарушиле нејзиниот воздушен простор и истрелале ракети врз грузиска територија. Рускиот амбасадор во Обединетите Нации, Виталиј Чуркин изјави дека грузиските тврдења се неточни и оти Тбилиси намерно предизвикал политичка криза меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG