Достапни линкови

Јамајка: Ураганот Дин ја погоди Јамајка


Ураганот Дин ја погоди Јамајка со силни ветришта и поројни дождови кои, како што јавуваат агенциите, корнеле дрвја и покриви и предизвикале поплави. Ветровите достигнале брзина од двесте и триесет киломтери на час, а експертите очекуваат ураганот наскоро да влезе во категоријата пет, односно најопасното ниво што можат да го достигнат ураганите. Ураганот Дин се движи кон мексиканскиот полуостров Јукатан.
XS
SM
MD
LG