Достапни линкови

Мадрид: Петмина загинати во сообраќајна несреќа


Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа на југот од Шпанија, кога автобус скренал од автопатот и се превртел, јавуваат агенциите. Според првичните информации во несреќата се повредени најмалку 20, од вкупно 50-те патници во автобусот.
XS
SM
MD
LG