Достапни линкови

Флорида: Лансиран американскиот спејс шатл Ендевер


Американскиот спејс шатл Ендевер е лансиарн нокеска од Флорида во неговата прва мисија во последните пет години во која, според палновите, за два дена со своите седум членови од екипажот треба да стигне до мегународната вселенска станица. Овој лет е втор од вкупно четирите мисии што Наса ги планира за оваа година.
XS
SM
MD
LG