Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 10 загинати во невреме


Најмалку десет лица загинале во невреме што ја зафати централна Кина. Лицата загинале во областа Хубеј каде поради поројни дождови надојдена е рекала Јангце, јавува кинеската агенција. Голем дел од населениетто е принудено да ги напушти своите домови. Истовремено во југооисточниот дел на земјата и источниот брег вклучувајки го и Шангај температурата веке повеке денови достигнува температура околу 40 степени целсиусови.
XS
SM
MD
LG