Достапни линкови

Вашингтон: Двајца републикански сенатори бараат повлекување од Ирак


Американскиот сенатор Џорџ Војновиќ, а претходно и Ричард Лугар, и двајцата од Републиканската Партија на претседателот Џорџ Буш, побараа од него да започне со повлекување на американските сили од Ирак. Во писмото до Буш, сенаторите наведуваат дека стратегијата за зголемување на американските сили во Ирак не дава резултати и оти е потребен план за нивно постепено повлекување.
XS
SM
MD
LG