Достапни линкови

Тунчели: Загинаа двајца курдски бунтовници


Двајца курдски бунтовници загинаа, откако експлодирал камион полн со нафта со кој планирале да извршат самоубиствен напад врз една полициска станица во регионот Тунчели во источна Турција. До експлозијата дошло откако безбедносните сили отвориле оган врз камионот.
XS
SM
MD
LG