Достапни линкови

Тексас: Косово една од топ темите на средбата Буш - Шефер


Косово е една од темите на разговорите на Генералниот Секретар на НАО Јап Де Хоп шефер кој се сретнува со американскиот претседател Џорџ Буш на ранчот во Тексас. До нивната средба доага по викендот на насилства во Авганистан во кои загинаа десетици лица. Покрај Авганистан Буш И Шефер ке разговараат И за американскиот план за инсталирање на рекетно одбранбениот систем во Европа.
XS
SM
MD
LG