Достапни линкови

Приштина: Можна дестабилизација на Косово ако се одолговлекува резолуцијата во ОН


Командантот на силите на НАТО за Европа Банц Крадок оцени дека на Косово би можело да дојде до дестабилизација доколку и натаму се одолговлекува со усвојувањето нова резолуција на Советот за безбедност на Обединетите Нации. Тој пред сенатскиот Одбор за оружени сили во Вашингтон прецизира дека секое одложување ја зголемува можноста работите да излезат од контрола и да дојде до насилства на Косово.
XS
SM
MD
LG