Достапни линкови

Москва: Состанок на Контакт групата за Косово


Во Москва денеска се одржува состанок на Контакт групата за Косово, во врска со разгледувањето на ова прашање во Советот за безбедност и со претстојната посета на мисијата на Обединетите Нации на Белград и на Приштина. Состанокот е на ниво на експерти, а според најавите од Брисел, наредниот ќе се одржи на дваесет и петти овој месец кога за статусот на Косово ќе расправаат политичките директори на министерствата за надворешни работи на Германија, Соединетите Држави, Русија, Франција, Британија и Италија.
XS
SM
MD
LG