Достапни линкови

Вашингтон: САД изразија загриженост поради влијанието на Иран врз Авганистан


Соединетите Држави изразија загриженост за политичко и воено влијание на Иран врз Авганистан. Помошникот на американскиот државен секретар за Јужна и Централна Азија, Ричард Бучер изјави дека постојат сериозни индикатори дека Иран има негативно влијание врз Авганистан.
XS
SM
MD
LG