Достапни линкови

Вашингтон: Американските војници во Ирак и Авганистан 15 наместо 12 месеци


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс најави дека американските армиски војници во Ирак и Авганистан ќе престојуваат таму 15 месеци, а не 12 месеци. Тој изјави дека ваквиот потег ќе и помогне на војската да ја изрази својата поддршка кон американските сили во Ирак.
XS
SM
MD
LG