Достапни линкови

Скопје: Посета на Даниел Фата заменик помошник на американскиот секретар за одбрана


Денеска во посета на земјава ќе допатува Даниел Фата заменик помошникот на американскиот секретар за одбрана. Американскиот претставник ќе биде примен од претседателот на државава Бранко Црвенковски, а ќе биде остварена средба и со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG