Достапни линкови

Аман: Посета на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска е во Аман на разговори со јорданскиот крал Абдула за заживување на блиско-источниот мировен процес. Рајс вчера во Рамала, на Западниот Брег се сретна со палестинскиот претседател Махмуд Абас, а во Ерусалим и со израелскиот премиер Ехуд Олмерт.
XS
SM
MD
LG