Достапни линкови

Пекинг: Кина ќе формира сопствен капацитет за производство на патнички авиони


Кина ќе формира сопствен капацитет за производство на големи патнички авиони со што ќе ја предизвика доминацијата на Бионг и Ербас на глобалниот пазар. Во соопштението на владата во Пекинг се вели дека станува збор за значајна стратегиска одлука.
XS
SM
MD
LG