Достапни линкови

Пекинг: Усвоен закон за заштита на приватната сопствeност


Кинеските законодавци усвоија закон за приватна сопственост и го зголемија данокот за странските инвестиции. Целта е да им се овозможи на поедници заштита на приватната сопственост и на јавната сопственост во комунистичка Кина. Данокот на профитот на старнските компании е покачен на 25 насто.
XS
SM
MD
LG