Достапни линкови

Варшава: Ангела Меркел на разговори за разместување американски ракетен штит


Германскиот канцелар Ангела Меркел денеска во Варшава, меѓу другото, ке разговара за одлуката на Полска заедно со Чешка да дозволи разместување американски ракетен штит на својата тероторија. Меркел преферира ова прашање кое ги затегна односите со Русија да се реши во рамките на НАТО.
XS
SM
MD
LG