Достапни линкови

Мадрид: Три години од бомбашките напади врз возовите во кои загинаа 191 лице


Во Мадрид денеска се одбележува три годишнина од бомбашките напади врз возовите во кој загинаа 191 лице. Илјадници лица пак синка маршираа низ Мадрид протестирајки против владината политика за остварување мирољубиви разговори со сепаратистичката група ЕТА.
XS
SM
MD
LG