Достапни линкови

Багдад: Повеќе од 90 лица убиени во последните насилства во Ирак


Повеќе од 90 лица се убиени во последните насилства во Ирак. 30 загинаа во самоубиствен напад во кафуле во северосточен Багдад а 20 во бомбардирањето на Шиитски верници кои патувале во Карбала на арапски обред во јужнииот дел од градот. Меѓу убиените има и тројца американски војници кои загинаа во напад со бомба во северен Багдад.
XS
SM
MD
LG