Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот одби да гласа за резолуцијата за Ирак на Џорџ Буш


Американскиот Сенат синоќа одби да гласа за резолуцијата со која се осудува планот на американскиот претседател Џорџ Буш за испраќање на дополнителни трупи во Ирак. Вторпат во последните две недели, Сенатот одбива да расправа за резолуцијата која ден пред тоа беше усвоена од
Претставничкиот дом на Конгресот.
XS
SM
MD
LG