Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат шест партитните преговори за нуклеарната програма на Северна Кореја


6-партитните преговори во Пекинг за нуклеарната програма на Северна Кореја влегоа во петиот ден. Се чека одговорот на Северна Кореја на понудата за енергетска помош и други бенефиции доколку се откаже од нуклеарно оружје. Американскиот преговарач Кристофер Хил изјави дека сега се е во рацете на Пјонг Јанг, додавајки дека денеска веројатно е последниот ден од оваа рунда преговори.
XS
SM
MD
LG