Достапни линкови

Берлин: Завршува донаторската конференција за Авганистан


Во Берлин денеска завршува три-дневната донаторска конференција за Аганистан. Хјуман Рајтс Воч, во вчерашниот извештај оцени дека во минатата година бил направен мал прогрес во снабдувањето на авганистанците со основните потреби, како храна, струја, вода и здравствена заштита.
XS
SM
MD
LG