Достапни линкови

Дамаск: Посета на ирачкиот претседател Талибани


Ирачкиот претседател Џалал Талибани денеска ќе го посети Дамаск. Предвидена е средба со неговиот сириски колега Башар Ал Асад. По 26 годишен прекин, дури минатата година Ирак и Сирија ги обновија дипломатските односи.
XS
SM
MD
LG