Достапни линкови

Сомалија: Американските сили извршиле воздушен напад врз позиции на Ал Каеда


Американските сили извршиле воздушен напад против позиции на осомничени членови на Ал Каеда во Сомалија. Пентагон соопшти дека цели биле и лидерот на Ал Каеда за Источна Африка и оперативец на терористичката организација баран за вмешаност во нападите врз американските амбасади во Кенија и Танзанија. Засега нема потврда дека тие се убиени.
XS
SM
MD
LG