Достапни линкови

Вашингтон: Посета на Ангела Меркел


Американскиот претседател Џорџ Буш во Вашингтон денеска ке се сретне со германскиот канцелар Ангела Меркел чија земја во првата половина на 2007 е земја претседавач со Европската унија. Тие ке разговараат за мегусебните односи, состојбата во Ирак, Авганистан.
XS
SM
MD
LG