Достапни линкови

Газа: Убиен поддржувач на Фатах


Вооружено лице за кое постои сомневање дека е припадник на милитантната организација Хамас убил поддржувач на Фатах во појасот Газа. Ова е последната смрт во борбите помеѓу овие две групи, по саботниот повик на палестинскиот претседател Махмуд Абас за предвремени избори. Абас уште еднаш го повтори својот став за одржување на предвремени избори, независно од противењата на Хамас.
XS
SM
MD
LG