Достапни линкови

Париз: Сеголан Ројал кандидат на социјалистите за претседател на Франција


Сеголен Ројал е избрана за кандидат од редовите на француската Социјалистичката партија за претседателските избори во Франција што ќе се одржат во наредната година. Ројал има реални шанси да стане прва жена претседател на Франција. Се проценува дека најсериозен против – кандидат ќе и биде десничарот Николас Саркози.
XS
SM
MD
LG