Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш го потпиша законот за изградба на ограда на границата со Мексико


Американскиот претседател Џорџ Буш го потпиша законот за изградба на ограда на границата со Мексико, во должина од илјада и 100 километри. Мексиканскиот претседател Винсенте Фокс побара од Буш да стави вето на законот, оценувајки дека оградата нема да ги спречи милионите мексиканци од потрагата по работа во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG